Nokia Windows Tablet ve Phableti Çıkıyor

Nokia Windows Tablet ve Phableti Çıkıyor, Nokia Windows Tablet Fiyatları, Son yazılım tabanlı tabletler ve telefonlar yaygınlaşmakta olup bunlara ayrı bir teknolojiyle katılan windows amacına ulaşmak istiyor. Önümüzdeki aylarda Windows tabanlı birden fazla Nokia cihazı piyasaya sürülecek gibi görünüyor.

Sürekli olarak yaptığı yatırımlar sayesinde Windows işletim sistemli cihazlar arasında tahtını kimseye kaptırmaya niyeti olmayan Nokia’nın yeni Windows cihazlarıyla ilgili dedikodular gelmeye başladı. İddialara göre 26 Eylül’de New York’da düzenleneceği söylenilen Nokia etkinliğinde yeni ve farklı cihazlar duyurulabilir.

Kaynaklardan gelen bilgilere göre Nokia, Windows tabanlı bir tablet üzerinde çalışıyor. Windows 8.1 mi yoksa Windows RT ile birlikte mi geleceği bilinmeyen bu tabletin yapılacak etkinlikte ortaya çıkacak cihazlardan biri olacağı düşünülüyor.

Geçtiğimiz haftalarda Windows RT cihaz üretmeyeceğini duyuran Asus‘un gidişiyle bu kulvarda fazla rakibi kalmayan Nokia’nın bu vesileyle boşluğu akıllı bir şekilde doldurması bekleniyor.

Etkinlikte duyurulması beklenen bir diğer şey ise yine Windows 8 tabanlı olacağu söylenen bir phablet modeli. Samsung’un Galaxy Note serisine rakip olarak duyurulacağı söylenen cihaz ile ilgili herhangi bir bilgi bulunmuyor.

Ancak şu an için Windows 8 li telefonların pek de büyük ekrana sahip olmamasından ötürü böyle bir telefonun çok yüksek satış rakamlarına ulaşabileceği öngörülüyor.

Şu an için bu dedikoduların bir iddia olmaktan öteye gitmediğini de söylemek gerek. Zira Nokia henüz bu konularla ilgili bir açıklama yapmış değil. Fakat daha önce de sıkça dedikoduları ortaya çıkan tablet ve phablet’in büyük ihtimalle duyurulacağı düşünülüyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: