Kız Çocukları için Tuvalet Eğitimi

Kız Çocukları için Tuvalet Eğitimi, çocuklara tuvalet nasıl öğretilir, Büyük çocuklara özel iç çamaşırların satıldığı mağazaya gidin ve kızmış istediği her şeyi alabileceğinizi söyleyin. Kızınızı azarlamadan hatırlatmalarda bulunun. “Yeniden gitmeliyim ya sen?”

Kızınız için bir lazımlık seçin ve onu süsleyin. Bazı kızlar babalarını ya da erkek kardeşlerini gördüklerinde onlar da ayakta durarak işemek isterler. Vücut yapısının buna uygun olmadığını görmesini sağlayın ve oturmasını söyleyin.

Bayanları izlemesini sağlayın bu şekilde aynısını taklit edecektir. Bir bebek ya da oyuncak hayvan ile lazımlığın üzerine nasıl oturulacağını gösterin. Kızınızın altını önden arkaya doğru temizleyin, özellikle de büyük tuvaletini yaptıktan sonra. Kızınızın tuvalet ihtiyacı geldiğinde ne tip belirtilerin ortaya çıktığına dikkat edin bacaklarını sıkma ya da yerinde duramıyormuş gibi davranma.

Tuvalet suyunun içine mavi renkli su damlatın. Çiş sırasında suyun yeşile dönmesi kızınızın hoşuna gidecektir. Kızınız tuvalet eğitiminde başarılı olduğunda ona güzel sözler söyleyin ve ödüllendirin güzel bir sevinç çığlığı atın ya da bu haberi pay|aşmak için Büyük anneyi arayın. Muhtemel kazalar, konu etmeyin fakat kızınızın temizlenme işini hakkıyla yaptığından emin olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: