Çocukların Televizyon ve Bilgisayar Saatleri

 

Çocukların Televizyon ve Bilgisayar Saatleri Nasıl Olmalı? Yaş Aralığı: 30 ay ve üzeri Amerikan Pediatri Akademisi 2 yaşın altındaki çocuklar için yaşa uygun eğitim programlarının 1 -2 saatten fazla olmamasını, televizyona ise izin verilmemesi gerektiğini tavsiye etmektedir. Birçok aile bu şekilde çocuklarını ekran başına çekmeye çalışmaktadır, siz de çocuklarınızın bilgisayar başında oyun oynayabileceği zaman belirleyin. Televizyon çoğu kişi için güvenilir bir çocuk bakıcısıdır. Peki kendinizi ve çocuğunuzu bu alışkanlıktan nasıl vazgeçireceksiniz?

Çocuğunuzun bir şeyler izlemek istediği ve size yöneldiğinde ona günlük biletlerinizden verin. Her bir bilet 30 dakikalık bir süre için geçerli olsun. Ne kadar bilet alacağını siz belirleyin.

Televizyon açık değilken üzerine çocuğunuzun yaptığı çizimler ve resimlerden bir tanesini televizyonun üzerine bantla yapıştırın Bu şekilde çocuğunuz televizyonu açmanız için sizin aklınızı çelmeye çalışamayacaktır.

Oturun ve çocuğunuzla birlikte televizyon seyredin, böylece televizyonu kapattıktan sonra izlediğiniz proğram’lar hakkında ya da duyduğunuz kelimeler ve deyimler hakkında konulabilirsiniz. Mevcut çok sayıda eğitici ve interaktif yazılım proğramı bulunmaktadır. Bazı kütüphaneler deneme için hazır proğramlar vermektedir. Bu programların çoğu parlak renkler ve saçma sapan sözler içermektedir. Çocuğunuzla birlikte oturun ve bilgisayar, bir oyun oynuyormuş gibi kullanın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: