Yelpaze Sergileri

ilginç yelpazeler

yelpaze modelleri
kendimize yelpaze yapalım
yelpaze kolye
yeni yelpaze
çocuklar için yelpaze yapımı
okul öncesi yelpaze yapımı
yelpaze yapımı oyunu
yelpaze yapımı oyunları

Yelpaze Sergileri,  Yelpaze Dergisinin açıklamasına göre artam, Antik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Nurcan Artam’ın 23 yıldır özenle topladığı yelpazelerinden oluşan “Geçmişten Günümüze Yelpaze” sergisi, Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi’nde izleyiciyi bekliyor. Sergide tarihleri 1720 ile 1900 yılları arasında değişen, günümüzde ender bulunan yaklaşık 120 yelpazeden oluşan özel koleksiyonunun yanı sıra giyim tarihinin en ilginç aksesuarlarından biri olarak yelpazenin önemini yansıtan yağlıboya tablolar sanatseverlerle buluşuyor.

Dönemin opera kültürünü yansıtan, opera dürbünleri de altın, porselen ve mine işçiliğinin zarif örnekleri olarak sergideki yerini alıyor. Yelpazenin tarih boyunca modada, seremonilerde ve hatta savaşlardaki önemini gözler önüne seren, 30 Mayıs’ta açılan sergi, 25 Ağustos’a kadar devam edecek.

Birkaç tane yelpaze resimlerini sizlere sunduk umarız beğenirsiniz.

 

Sabancı yelpaze müzesi video izle

yelpazeler

2 Responses so far.

  1. Toprak diyor ki:

    Yelpaze bir anlamda kültürleri ve yaşam tarzlarını ifade eder onların şekil ve renklerine doğru gezintiye çıktığınızda insanların nasıl yaşadığını ve o zamanlarda nelerin olduğunu açıklıyor.

    Cevapla
  2. ayse diyor ki:

    Çok güzel yelpazeler gördüm bunlar satılıyormu acaba? Yada satan bir mağza bende almak istiyorum bunlardan sipariş vermek için ne yapmam gerek. Ayrıca sergilerede katılmaktayım lütfen birisi bana bunlardan bulsun. :) Hemen satın alacaim arkadaşlar muhteşem yelpazeler var ya.

    Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Güncel Arkadaşlık Sitesi