Kayseri Arkadaş Ara

Kayseri arkadaş ara, Kayseri Kız, Bayan Arkadaş Bulma, Sizlere özet olarak en başta tarihinden bahsetmek istiyoruz. Kayseri’nin adlandırılan ilk yerleşimi, iskanı Erken Tunç turında başlataraf Kültepe’dir. (Kaniş/Karum) Kültepe’yi Hitit evvelsi Anadolu’nun yerli durumkı olan Hatti’ler kurmuşlardır. Kültepe’nin derhal tarafı başında yer alan ve Asurlu tüccarlarca kurulan Karum’da (pazar noktayı) 1948 seneından bu tarafne devam eden kazılarda, bu döneme ışık tutan 20.000’in üzerinde çivi ovalı tablet bulunmuştur.

Bu metinler ticari birliktelikler, yeminlaşmalar ve nameları dahilermektedir. Kültepe, m.ö. 4000 senelarından Roma turı nihayetuna kadar devamlı biçimde iskan görmüştür.

kayserili kız resimleri

11. ve 7. asırlarda, Erciyes’in eteğinde yer pikanun Mazbüyük şehri kurulmuştur. metreö. 6. ve 5. asırlarda bu bölge, Med ve Perslerin egemenliğine girmiştir. m.ö. 280 senelarında kurulan bağımsız Kapadokya Krallığı’nın başşehiri olan Mazaka, bu turda 400 bin nüfuslu büyük bir kentdi. m.S. 17 seneında Roma Devleti’nin eline geçen Mazaka, Roma’nın bir eyaleti olmuş ve adı, Kaisareia olarak değiştirilmiştir. 395 seneında doğu Roma (Bizans) imparatorluğu arasında yer alan bu bölgede, büyük bir kent biçimde yerini korumuştur.

691 – 721 senelerinde Kayseri, kısa sürelerle Arapların akınlarına uğramış ve 1071 seneında Malazgirt Zaferi`nden nihayetra Türk topraklarına sertlmıştır. 1127 seneında Danişmendlilerin, 1162 seneında ise Anadolu Selçuklularının olan kent, Selçuklular vakitında mühim bir merkez olmuştur. 1244 seneında ilhanlıların hücumsına uğramış, bir vakit Moğol-ilhanlı valilerince yönetilmiştir. Kayseri, 1343 seneında Eretna Beyliğinin, 1398 seneında Osmanlıların eline geçmiştir. 1402 seneında Ankara harpından nihayetra Karamanoğullarının ve Dulkadiroğullarının olan kent, 1515 seneında Yavuz Sultan Selim’in karaktern seferi dönüşünde kati biçimde Osmanlı imparatorluğu’na bağlanmıştır. Kayseri, Cumhuriyetle birlikte 1924 Anayasası gereği il olmuştur.

Alakalı Etiketler
 • kayseri arkadaş bulma
kayseri dul arkadaş

2 Responses so far.

 1. hakandoan diyor ki:

  Merhabe ben hakan bayan arkadas ariyorum.

  Cevapla
 2. mehmetantep diyor ki:

  mrb bayanlar çok yalnızım antep ve çevresindn görüşebilcek arzlu bayanlar arayın.

  Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz:

En Güncel Arkadaşlık Sitesi